Léčba hotspotu u psů Dračí krví a olejem Sacha Inchi
V předchozím článku „Dračí krev pro psy“ jsem popsala, na co u psů Dračí krev používáme a jak léčba zabírá. Kromě jiného jsem zmínila i léčbu raného hotspotu.
Hotspot nebo-li akutní mokvavá dermatitida trápí většinou psy s hustou podsadou. Jednoduše řečeno, konkrétní místo na těle se vlivem jednoho z mnoha vnějších vlivů zapaří, pes si místo začne škrábat, vykusovat a hotspot je na světě.
Běžně je nejefektivnější léčbou ránu oholit, zakápnout desinfekcí Betadine a překrýt veterinárním přípravkem Prurivet. My jsme díky Dračí krvi od Prurivetu úplně upustili.
Po tom, co jsme odbourali Prurivet a začali používat pouze Dračí krev, jsme občas bojovali s malou nepříjemností – poškozená kůže zakapaná Dračí krví se začne rychle hojit a domnívám se, že tím pádem vylučovat velké množství hojivého sekretu. Ve chvíli, kdy se kůží vyloučený sekret spojí s Dračí krví, vzniká strup. Což je super, rána se zacelí, kůže dál nemokvá…
Ale, známe naše psí kamarády 🙂 Strupy jsou nepříjemná věc i pro nás pro lidi a občas sami máme co dělat, abychom ránu nechali úplně zahojit.
Navíc, dorůstající chlupy pod krustou pro psa asi taky nejsou zrovna příjemné. No a protože já, coby ekzematik, používám jako jediný olej Sacha Inchi, protože kůži „nedusí“, bylo celkem jasno. Je potřeba strup změkčit, aby se začal z rány rychleji odlupovat.
Léčbu hotspotu u psa se nám tak podařilo dostat zase o úroveň výš za pomoci Dračí krve v kombinaci s olejem Sacha Inchi.
Konkrétní případ:
Včas odhalený hotspot, oholení chlupů v místě a následná aplikace Dračí krve po dobu asi 2-3 dnů, než se vytvořila suchá krusta. Četnost aplikace dle potřeby ale zhruba 2x denně.
Další 2-3 dny 1x denně aplikace oleje Sacha Inchi – zakapat a lehce promasírovat. Masáží postiženého místa zároveň dostáváte z pokožky již uvolněné strupy, ale chce to hodně opatrnosti, abyste nestrhli, byť omylem, strupy z ještě nezahojené tkáně.
Pokud by se Vám to párkrát povedlo, můžete si zadělat na pěkný problém – nejen, že psovi způsobíte bolest, ale hlavně u něj můžete spustit velmi negativní reakci na ošetřování.
No a jak se kůže hojí, můžete vidět na fotografii níže:
A tak se znovu potvrzuje, že „produkty“ peruánské flory byly přírodou „vyrobeny“ na pomoc nejen lidem, ale i celé fauně.
Co to je Dračí krev? Z mnoha různých látek, které Sangre de Drago obsahuje, je důležitý taspin – alkaloid s účinky hojivými, protizánětlivými a antibakteriálními, mající vliv na hojení ran.
Kompletní popis Sangre de Drago naleznete zde: http://www.herbarperuanskychbylin.cz/sangre-de-drago
Co to je olej Sacha Inchi?
Olej ze semen Sacha Inchi je opravdovým pokladem přírody – neobvykle bohatým zdrojem nenasycených mastných kyselin. Takové množství nenajdete v žádném jiném oleji, neboť jich obsahuje až 93,7%.
Omega 3 – 48,6%
Omega 6 – 36,8%
Omega 9 – 8,3%
Kompletní popis Sacha Inchi naleznete zde: http://www.herbarperuanskychbylin.cz/sacha-inchi
Zpětné upozornění: Maca Maka Original Uncaria a použití u psů | Vilcacora.cz